Publikacje i prasa brat Elia

Kim jest ten człowiek, który – niczym o. Pio – gromadzi wokół siebie tysiące ludzi? Jak się modli i na czym polega jego duchowość? Jak wygląda założona przez niego Wspólnota Apostołów Bożych?

Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych publikacji na temat Brata Elii na rynku polskim oraz odnośniki do materiałów prasowych. Dzięki nim lepiej poznasz sylwetką Brata Elia i dowiesz się jaka jest Jego misja.

1. „Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu”

aniol-ze-stygmatami-fiorella-turolli

Autor: Fiorella Turolli

Od tej książki zdecydowanie należy zacząć poznawanie sylwetki tego niesamowitego człowieka. Fiorella Turolli, biograf brata Elii, nie tylko daje przejmujące świadectwo swojego spotkania z mistykiem, ale także opowiada o jego fascynującym życiu. Historia ta nie zostałaby zapisana, gdyby sam Anioł nie wskazał autorce, że właśnie brat Elia jest tym, którego posłannictwo należy przekazać całemu światu.

Anioł ze stygmatami to opowieść o bliskim współpracowniku Boga, świadku licznych objawień oraz wielkich cudów, a także skromnym i niezwykle ciepłym człowieku, który z właściwą sobie prostotą zachęca: „Rozmawiaj z Panem. Jeśli nie powiesz mu o swoich problemach, w jaki sposób ma cię usłyszeć?”

 

Rok wydania: 2017, Wydawnictwo Esprit

2. „Brat Elia od Apostołów Bożych. Tajemnica Światła”

brat-elia-tajemnica-swiatla-fiorella-turolli

Autor: Fiorella Turolli

Ta książka jest historią jego życia, powołania oraz niezwykłej misji i cierpienia, jakie się z nią wiążą. Opowieść zawiera relacje jego współpracowników, także świadectwa dotyczące jego działalności oraz liczne fotografie dokumentujące jego mistyczne życie w jedności z Bogiem oraz wszystko to, co dzieje się z nim w czasie, kiedy z Jezusem w sposób fizyczny przeżywa pasje.

Jest to kontynuacja bestselleru „Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu”. Sięgnij po nią i przeczytaj relację z życia brata Elii – m.in. kronikę współcierpienia z Jezusem podczas męki, a także poruszające historie spotkań z wiernymi i rozmowę ze słynnym egzorcystą, o. Gabriele’em Amorthem.

Rok wydania: 2018, Wydawnictwo Esprit

3. „Boża opatrzność i jej apostoł”

brat-elia-boza-opatrznosc-i-jej-apostol-fiorella-turolli

Autor: Fiorella Turolli

To trzecia część historii najsłynniejszego współczesnego mistyka. Brat Elia, to włoski zakonnik, wyjątkowo obdarowany przez Boga. Znany ze swoich mistycznych wizji, daru uzdrawiania i bilokacji oraz stygmatów, które otrzymuje – zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego, przeżywając Mękę razem z Chrystusem.

W świętych, którzy oddali się Chrystusowi ze względu na Królestwo niebieskie, wychwalamy Twoją cudowną opatrzność. Niektórzy ludzie, tak jak i cały Kościół, są jakby sakramentem, znakiem Bożej obecności. Jednym z nich jest z pewnością brat Elia, który jak jego biblijny poprzednik, Eliasz, zapłonął gorliwością. Niesie Chrystusa, cichego, pokornego, cierpiącego. Thomas Merton pisał, że nic tak nie przybliża do Boga jak przyjaźń z przyjaciółmi Boga. Brat Elia jest godnym tego, by się z nim zaprzyjaźnić.

Rok wydania: 2018, Wydawnictwo Esprit

4. „Kim jest Brat Elia”

kim-jest-brat-elia-sergio-grimaldi

Autor: brat Sergio Grimaldi

„Bóg daje nam broń do walki ze złem. Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ  ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego” – mówi wielki mistyk XX wieku brat Elia.

Cały wywiad z bratem Elia przeczytasz w książce „Kim jest brat Elia?” autorstwa brata Sergio Grimaldi

Rok wydania: 2019, Wydawnictwo Esprit

opracowanie: SDR

[podstrona aktualizowana]