Brat Elia Wielkanoc 2023 (zdjęcia)

Pan Bóg objawił Bratu Elia, by pokazać ludziom Jego Mękę i Cierpienia. W tym roku brat Elia był obecny podczas liturgii Wielkiego Piątku oraz Wielkiej Soboty. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Triduum Pschalnego 2023 roku, udostepnione dzięki uprzejmości p. Tomasza Kawiorskiego.

Tak jak było zapowiedziane brat Elia zszedł na czas Drogi Krzyżowej, w piątek na 15.00, która była odprawiana na zewnątrz klasztoru. W roku 2022, niespodziewanie, bez zapowiedzi, po raz pierwszy pojawił się na Drodze Krzyżowej, którą odprawiali wewnątrz klasztoru. Do roku 2022, o godzinie 15.00 był już nieprzytomny i w takim stanie – śmierci Pana Jezusa – pozostawał do soboty po południu, kiedy następowało Zmartywychwstanie.

Brat Elia podczas liturgii Wielkiego Piątku 2023 roku.
Brat Elia podczas liturgii Wielkiego Piątku 2023 roku. Na jego ciele widoczne są znamiona Męki Jezusa Chrystusa.
Dzień później brat Elia uczestniczył w liturgii Wielkiej Soboty 2023r. (zdjęcie nie jest retuszowane)

Przeczytaj jak brat Elia przeżywa Wielki Tydzień

Zamieszczamy także świadectwo Pani Marleny:

Niesamowicie Bóg działa przez tego Człowieka! Myślę o bracie Elia zawsze, kiedy wypadają rocznice pobytów Alberta w szpitalach i jestem mu wdzięczna za dodanie mi otuchy przez telefon podczas lipcowego pobytu w Polsce w 2019 r. Od tamtej pory Albert jeździ do Centrum Zdrowia Dziecka tylko na badania kontrolne, a jego wyniki wypadają coraz lepiej. Chwała Bogu, który przemawia do nas przez Swoje wybrane Sługi!

Zobacz także: